Jak długo trwa zabieg?
Podczas jednego zabiegu żel nakładany jest w 3 sesjach po 15 minut każda.
Kto może skorzystać z zabiegu wybielania zębów?
Zdecydowana większość osób może poddać się zabiegowi wybielania zębów. Bardzo rzadko zabieg ten może nie przynieść spodziewanych rezultatów.
Ma to miejsce w przypadku odbarwień wynikłych ze stosowania tetracykliny (antybiotyk) i przy różnego rodzaju ingerencjach stomatologicznych. Materiały sztuczne nałożone na naturalne zęby mogą nie być zbyt podatne na wybielanie, niemniej podlegają też temu procesowi.
Czy występują przypadki gdzie zabieg nie przyniósł pożądanych efektów?
Są to przypadki osób z przebarwieniami na zębach spowodowanymi stosowaniem tetracykliny (szary nalot) oraz osób mających sztuczne zęby, licówki, korony, lakiery, porcelany, kompozyty. Metoda ta działa wybielająco tylko na naturalne zęby.
Przeciwwskazania:
- ciąża i okres laktacji
- nadwrażliwość na światło oraz przyjmowanie leków fotouczulających
- choroby nowotworowe, cukrzyca, padaczka, choroba Parkinsona
- zaawansowana próchnica, paradontoza lub zęby w stanie leczenia
- martwe zęby, pęknięcia szkliwa
- zapalenie dziąseł
- aparat ortodontyczny
- wiek poniżej 18 lat
Przed zabiegiem:
Przed przystąpieniem do zabiegu wybielania zębów należy zwrócić uwagę również na to, że:
1. Wybielanie zębów nigdy nie da efektu „bieli kafelkowej”.Ze względu na stabilizację koloru, pełne efekty wybielania są w pełni widoczne dopiero po dwóch tygodniach po zabiegu. Jest to ważne, jeśli pacjent zamierza wykonać korony lub licówki pełnoceramiczne i chce mieć pewność, że kolor będzie pasował do wybielonych zębów. Jeśli takie rozwiązania protetyczne są planowane, do wykonania należy odczekać 2 tygodnie od zakończenia wybielania (zapewni to odpowiedni dobór koloru zębów oraz właściwe wiązanie kleju)
2. Wypełnienia, bonding, licówki i korony protetyczne nie ulegają wybielaniu i zachowują swój kolor. W związku z tym, stare wypełnienia lub korony prawdopodobnie będą musiały zostać wymienione po 2 tygodniach od wybielenia zębów.W przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stanem uzębienia i zaistnieniem przeciwwskazań zalecamy konsultacje u stomatologa.
Postępowanie po zabiegu:
1. Przez 2godziny po zabiegu wybielania zębów można pić jedynie wodę
2. Do 24 godzin od zabiegu nie używać intensywnych szminek oraz innych produktów barwiących w okolicach ust i zębów
3. Do 24 godzin od zabiegu nie jest wskazane picie mocnej herbaty i kawy, czerwonego wina oraz napojów kolorowych oraz spożywanie owoców cytrusowych.
4. Do 24 godzin od zabiegu nie wolno palić papierosów, ponieważ mogą one powodować przebarwienia na zębach, które są o wiele bardziej trudniejsze do usunięcia, niż kamień nazębny
5. Zalecane jest utrzymanie białej diety przez 3 dni.
Utrzymanie się efektu wybielania zależy od stopnia porowatości zębów oraz trybu życia, tj. takich czynników jak dieta, palenie papierosów i odpowiednia higiena jamy ustnej. U osób narażających zęby na regularne oddziaływanie takich czynników jak tytoń, kawa, czerwone wino, napoje gazowane w rodzaju coca-coli, napoje cytrusowe i owoce cytrusowe itp., efekt wybielania utrzymuje się krócej. Osoby o naturalnie porowatym szkliwie mają zęby bardziej podatne na działanie czynników barwiących i tym samym ich zęby szybciej niż zęby innych osób wrócą do stanu sprzed wybielania. Niestety nie jest możliwe wcześniejsze ustalenie stopnia porowatości szkliwa. Z zasady u osób o znacznym stopniu porowatości szkliwa, jeżeli regularnie poddają zęby oddziaływaniu czynników powodujących ich zabarwienie, efekt może utrzymywać się jedynie przez kilka miesięcy. U innych osób, jeżeli powstrzymają się od picia napojów powodujących zabarwienie, efekt może się utrzymywać nawet do 2 lat. Zabieg można powtarzać co 4-6 miesięcy.
Cena 350 zł